Jesteśmy dystrybutorem Naturalnych Preparatów i Kosmetyków ze Wschodu. Wszystkie nasze produkty posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty, dzięki temu są bezpieczne dla użytkownika. Korzystając z oferty naszego sklepu masz dostęp do profesjonalnych naturalnych preparatów wyróżniających się przede wszystkim naturalnym składem co znacząco odróżnia je na tle podobnych preparatów dostępnych w drogeriach.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu, życzymy udanych zakupów!
Szukaj
 •  

   My wybieramy

   

    

  zdrowie

 •       

     Probiotyk

    

      oznacza

   

    „dla życia”

 •  

     Zadbaj o serce

 •  

                                     

                                      Wzmocnij

   

                                      odporność

 
Producenci
Promocje
Czerwony korzeń 50 tab 500 mg
Czerwony korzeń 50 tab 500 mg
30,00 zł 21,20 zł
szt.
Kapilar 200 tab 0,25 gr
Kapilar 200 tab 0,25 gr
114,00 zł 103,00 zł
szt.
112 Krem rozgrzewający z gorczycą 50 ml
112 Krem rozgrzewający z gorczycą 50 ml
18,00 zł 15,00 zł
szt.
112 Balsam Terpentynowy 45 gr
112 Balsam Terpentynowy 45 gr
18,00 zł 15,00 zł
szt.
Mumio oczyszczone Shilajit 60 tab 0,2 g
Mumio oczyszczone Shilajit 60 tab 0,2 g
34,00 zł 29,99 zł
szt.
Glicyna Activ 50 tab 100 mg
Glicyna Activ 50 tab 100 mg
19,00 zł 15,00 zł
szt.
Naturalny kolagen z biotyną 30 kaps
Naturalny kolagen z biotyną 30 kaps
58,00 zł 49,00 zł
szt.
Kwas askorbinowy (witamina C) 200 draże
Kwas askorbinowy (witamina C) 200 draże
19,00 zł 15,20 zł
szt.
Olej konopny 55 ml
Olej konopny 55 ml
32,00 zł 25,00 zł
szt.
Hydrolat lawendy (tonik) 55 ml
Hydrolat lawendy (tonik) 55 ml
16,00 zł 13,40 zł
szt.
Kwas hialuronowy 15 ml
Kwas hialuronowy 15 ml
11,00 zł 8,50 zł
szt.
Olejek laurowy 15 ml
Olejek laurowy 15 ml
12,00 zł 9,00 zł
szt.

„Szungit” – zagadka przyrody i historii

0
„Szungit” – zagadka przyrody i historii

„Szungit” – zagadka przyrody i historii

SZUNGIT jest najstarszym z występujących na Ziemi minerałów zawierających węgiel. W odróżnieniu od diamentu i grafitu posiada on wyjątkową matrycę węglową. Molekuły takiego węgla pod względem swojej struktury przypominają porowatą piłkę do gry w piłkę nożną i nazywane są FULERENAMI. Szungity karelskie występują w najstarszych warstwach skorupy ziemskiej, liczących ponad 2 mld lat. Wysoka zawartość fulerenów pozwala założyć ich kosmiczne pochodzenie. Identyczne pozaziemskie fulereny zostały odkryte w meteorytach, które spadły na Ziemię. Znaczenie odkrycia fulerenów podkreśla fakt otrzymania przez grupę zajmujących się nimi angielskich uczonych w 1998 roku Nagrody Nobla. Obecnie stosowanie sztucznie syntetyzowanych fulerenów jest ograniczone ze względu na ich wysokie koszty: ponad 900 $ za 1 gram. Dlatego są one wykorzystywane głównie w dziedzinie wysokich technologii – w kosmosie, medycynie, komputerach. Odkrycie w szungicie karelskim naturalnych fulerenów stało się prawdziwą sensacją. Są to jedyne na Ziemi złoża szungitu z fulerenami, rzeczywiście posiadającego unikatowe właściwości. Okazało się, że poprzez interakcję z szungitem woda nabiera nowych, niezwykłych właściwości. Szungit strukturyzuje wodę, przekazuje jej swoją matrycę energetyczno-informacyjną, w wyniku czego woda szungitowa staje się WODĄ NOWEJ GENERACJI, wspomagającą pracę wszystkich struktur biologicznych organizmu.

Szungit to uniwersalny filtr, posiadający niebywałą zdolność oczyszczania wody z domieszek. Zatrzymuje on na swojej powierzchni różnego rodzaju zanieczyszczenia, usuwa zmętnienie wody, nadaje jej miękkość i źródlany smak. Ze względu na swoje bipolarne właściwości, szungit posiada zdolność łączenia się ze wszystkimi składnikami zarówno organicznymi, jak i nieorganicznymi, dzięki czemu zapewnia wyjątkową jakość wody, jednocześnie dostarczając organizmowi potrzebnych mikroelementów. Woda szungitowa jest podstawą zdrowego stylu życia.

Informacje historyczne

Niezwykłe właściwości szungitu znane były w Rosji od bardzo dawna. Szungit nazywano kamieniem aspidowym (przypominacie sobie z Biblii?). Bojarynia Ksenia Iwanowna Romanowa została zesłana przez Borysa Godunowa na Zaonieże, gdzie miała umrzeć. Za radą miejscowych chłopów zaczęła pić wodę z cudownego źródła i zażywać w niej kąpieli, w wyniku czego nie tylko wyzdrowiała, ale i urodziła w 1596 r. przyszłego cara – założyciela dynastii Romanowych – Michała Fiodorowicza. Cierpiący na kamicę nerkową, cyngę i niestrawność Piotr I, przekonawszy się o ogromnej sile kamienia aspidowgo, wydał dekret, zgodnie z którym każdy żołnierz miał go nosić przy sobie. Po części to dzięki niemu rosyjska armia wygrała bitwę pod Połtawą. Latem 1709 roku panowała susza i zbiorniki wodne „zakwitły”. Szwedzka armia wraz z Karolem XII cierpiała na zaburzenia jelitowe i szybko straciła siłę do walki. Rosyjscy żołnierze zgodnie z rozkazem cara pili wyłącznie wodę przygotowaną na kamieniu aspidowym i zachowali zdrowie. Rosyjska armia pokonała Szwedów. Zgodnie z decyzją Piotra I w 1719 roku na miejscu leczniczego źródła wybudowano pierwsze w Rosji uzdrowisko „Marcjalne Wody”, nazwane tak na cześć boga wojny – Marsa.

W obecnym czasie

Świat zmaga się z problemem zanieczyszczeń spowodowanych rozwojem przemysłowym. W większości krajów Europy Zachodniej i Ameryki już od dawna nie spożywa się wody z kranu. Nie dziwi więc to, że Holandia, Norwegia, Austria, Niemcy i inne kraje zakupują szungit karelski. Wodę szungitową można określić wodą nowej generacji. Posiada ona te same właściwości lecznicze szungitu, za które był on słusznie ceniony przez przodków. Nasyconą kulistymi molekułami węgla wodę szungitową stosuje się do picia. Jest ona również wykorzystywana w kosmetyce. Woda szungitowa stymuluje właściwą równowagę metabolizmu komórkowego, regeneruje zmęczoną, przesuszoną i osłabioną upływem czasu skórę. Przez wiele wieków woda szungitowa nadawała skórze kobiet w Rosji jedwabistość. Szungitowy masaż stóp (chodzenie po szungicie), którego podstawę stanowi oddziaływanie na strefy refleksyjne, usuwa ból i zmęczenie nóg. Kąpiel w wodzie szungitowej sprawia, że pojawia się wrażenie lekkości, oczyszczają się kanały energetyczne. Ponadto usuwa ona rozdrażnienie i stres, otula ciało błogą delikatnością. Nie jest tajemnicą, że najwięcej różnego rodzaju chorób występuje u osób, które mieszkają w strefach geopatycznych. Na Zachodzie w dużym stopniu rozwinięta jest produkcja środków ochrony przed promieniowaniem. Na dzień dzisiejszy bez wątpienia można stwierdzić, że spośród wszystkich znanych środków ochrony przed promieniowaniem w strefach geopatycznych, największą siłę ma naturalny szungit. Charakteryzujący się wysoką aktywnością węgiel szungitowy posiada zdolność do osłabiania energii elektromagnetycznej, nie powodując przy tym zakłócania pola magnetycznego Ziemi. W celu ochrony przed silnym promieniowaniem elektromagnetycznym wykorzystywane są szungitowe piramidy i płyty, które można umieścić obok telewizora, komputera, na biurku, przy łóżku, w dowolnej „budzącej wątpliwości” strefie. Wodę szungitową stosuje się do podlewania domowych kwiatów doniczkowych, upraw ogrodowych i sadzonek. Szczególnie korzystne jest jej połączenie z kwarcem górskim lub krzemieniem. Z wdzięczności rośliny nabiorą zdrowego wyglądu, zwiększą się plony.

Stosowanie

Szungit należy kilka razy przepłukać wodą. Umieścić w naczyniu i zalać wodą odpowiednio 150 g szungitu na 1,5-2 l lub 500 g na 5 litrów. Pozostawić na 2-3 dni. Do naczynia należy dolewać wodę w miarę jej zużycia. Woda będzie gotowa do użytku już po 3 godzinach.

Należy pamiętać o przepłukiwaniu szungitu (nie rzadziej niż raz na 5 dni). Im częściej jest on przepłukiwany, tym aktywniejsze jest działanie minerałów. Wodę należy pić często, małymi porcjami. Wodę szungitową wykorzystuje się do picia, przygotowywania posiłków oraz do kąpieli (5 l wody szungitowej na 50 l zwykłej wody).

Należy pamiętać o tym, że z czasem ilość fulerenów przenikających do wody zmniejsza się, co prowadzi do osłabienia leczniczych właściwości szungitu. Dlatego zaleca się wymianę szungitu raz na 5-6 miesięcy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl